IX Міжнародна Благодійна дводенна науково-практична конференції «Успішнесадівництво, овочівництво й переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!»

IX Міжнародна Благодійна дводенна науково-практична конференції «Успішнесадівництво, овочівництво й переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!»
IX Міжнародна Благодійна дводенна науково-практична конференції «Успішне садівництво, овочівництво й переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!»
відбудеться 26–27 жовтня на Вінниччині. 26 жовтня – конференц-день із виступами фахівців овочевого і садівничого сектору і дегустацією соків прямого віджиму від українських виробників фруктів і овочів. 27 жовтня – бізнес-тур у компанію «Агрокомплекс» та «Фруктона ВН».
Організатор конференції – медіагрупа «Технології та Інновації», видавець галузевих журналів «Садівництво та Овочівництво; Горішник Т. І.», «Ягідник», «Напої; Пиво. Т. І.».
Місце проведення – Вінниччина, готельно-ресторанний комплекс «Гостевія», Вінницька обл., с. Стрижавка.
Мета конференції: популяризація і впровадження сучасних технологій вирощування й переробки овочів та інших плодів, сприяння відродженню традиційних українських напоїв на основі фруктів, ягід і овочів, та виробництву продуктів з доданою вартістю. Традиційно, захід стане головним всеукраїнським майданчиком для обміну ідеями та об’єднання всіх гравців цього ринку!
У програмі конференції:
- Обговорення ситуації в овочівництві України під час воєнного часу та пошук шляхів їхнього вирішення.
- Виступи українських та закордонних експертів про успішний досвід використання земельних угідь: вирощування і переробку овочевих та садових культур.
- Презентація новітніх сортів і технологій в овочівництві й садівництві.
- Виставка сучасних технологій, техніки та обладнання для овочівництва, садівництва і переробки.
- Народна дегустація соків прямого віджиму від українських виробників.
- Презентація і дегустація продуктів на основі фруктів, ягід і овочів: соків, сидрів, плодово-ягідних вин, настоянок і наливок, дистилятів, джемів, пюре, сушеної продукції тощо.
- Благодійний аукціон товарів і послуг для овочівництва і садівництва на підтримку ЗСУ. Аукціон відбудеться за підтримки Благодійного фонду «Сильні та Вільні».
- Бізнес-тур на провідні садівничі та овочеві та переробні господарства регіону.
Учасники: власники, керівники, головні спеціалісти овочевих і садівничих господарств, переробних підприємств і компаній із заморожування продукції, представники технологічних компаній, науковці і всі, хто зацікавлений у створенні та успішному розвитку власного бізнесу на своїй землі.
Тематика виступів:
- Державна підтримка розвитку плодоовочевої індустрії в Україні.
- Перспективи овочівництва як успішного бізнесу в умовах воєнного стану. Зміни в регіональній структурі виробництва овочів, пов’язані з війною.
- Плодоовочева агрономія в Україні зразка 2023 року: найбільш поширені шкідники та хвороби й засоби захисту від них.
- Тенденції сучасного овочівництва: традиційні (капуста, помідори, огірки, картопля, цибуля, часник, морква, буряк і т.д.) та екзотичні культури (артишок, спаржа, батат, селера тощо). З досвіду компаній і господарств, за підсумками 2022 р. – першої половини 2023 р.
- Шляхи перетворення «другого хліба» на гроші та реальний прибуток.
- Часник в Україні: забезпечення потреб внутрішнього ринку та розробка експортних стратегій
- Ринок капусти: якість плюс стабільність. Від білокачанної до нішевих.
- Сад + овочева плантація = успіх. Технології та інновації, досвід впровадження та отримання високих результатів.
- Органічне овочівництво/садівництво: сучасний стан і перспективи розвитку.
- Тепличний бізнес: новітні підходи в овочівництві й садівництві. Традиційні та нішеві культури в закритому ґрунті. Чи варто інвестувати?
- Експортний потенціал в овочівництві й садівництві: які культури та сорти нині в тренді.
- Сучасні рішення з переробки, зберігання, пакування овочів і фруктів.
- Заморожування, сушіння, виробництво соків, концентрату, продуктів здорового харчування тощо.
- Маркетинг у плодоовочевому секторі як незмінний складник прибуткового бізнесу.
- Плодоовочева логістика в Україні.
- Якісну продукцію слід продавати дорого, або як організувати передпродажну доробку і налагодити бізнес-стосунки з клієнтами різних напрямків – від ресторану до роздрібної мережі.
27 жовтня учасники конференції відвідають садівничу компанію «Агрокомплекс» та підприємство із заморожування плодово-ягідної, овочевої продукції «Фруктона ВН».
ТОВ «Агрокомплекс» – компанія із села Тростянець Вінницького району, де росте понад 40 гектарів яблуневого саду, а також є насадження черешні, фундука, волоського горіха й малини. Серед сортів яблук, які ростуть в господарстві – Гала, Ред Чіф, Чемпіон, Джонаголд, Ренет Симиренка, Голден Делішес, Фуджі. ТОВ «Агрокомплекс» має власне фруктосховище з регульованим газовим cередовищем, у якому може зберігатися до 3500 тонн яблук. Також компанія виготовляє монокомпонентний яблучний сік прямого віджиму.
«Фруктона ВН» – велика вінницька компанія, що спеціалізується на заморожуванні плодово-ягідної, овочевої продукції на сучасному обладнанні кращих європейських виробників: UNIDEX, PIGO, ZETA, PND. Потужності ліній підприємства: суниця – 4 тонни за годину; вишня – 2,8-3 тонни за годину; чорниця, бузина, смородина (м’які ягоди) – 3,5 тонни за годину; шипшина, обліпиха – 3–3,5 тонни за годину. Учасники бізнес-туру відвідають виробництво фруктових наповнювачів, потужність якого – понад 4 тис. тонн продукції. Фруктові наповнювачі використовують у кондитерській промисловості, молочних продуктах, виробництві дитячого харчування тощо. Фруктові наповнювачі виробництва «Фруктона ВН» дозволяють виробникам різних харчових продуктів отримувати нові ексклюзивні смаки кінцевої продукції. Товари компанії «Фруктона-ВН» можна знайти замороженими в упаковці на полиці супермаркетів і в Україні, і в європейських роздрібних мережах.